Modernėjančios šventės: kaip technologijos papildo tradicijas

Tobulėjančios technologijos neabejotinai keičia mūsų kasdienį gyvenimą, o kartu ir didžiųjų švenčių tradicijas. Šeimos susibūrimai tampa kitokie, tik ar pastebime kaip?

Jūsų dėmesiui – septyni Arnoldo Lukošiaus, „Tele2“ Inovacijų biuro, išrinkti geriausi švenčių pasikeitimai, atsiradę tik dėl išmaniųjų technologijų.

1. Lengva būti kartu

Šiais laikais tuščios vietos prie vaišių stalo taip nebeliūdina, nes naudodami vaizdo programas, tokias kaip „FaceTime“ ar „Skype“, su artimaisiais galime susitikti net būdami skirtinguose žemynuose. Tai turbūt yra gražiausia, ką gali pasiūlyti kokybiškas interneto ryšis ir išmanusis įrenginys.

2. Ant stalo – skoniai, iš viso pasaulio

Ruošiantis šventėms, nebereikia ilgai ieškoti recepto storoje knygoje – kaip pagaminti skirtingų virtuvių patiekalus, galima sužinoti įvairiomis formomis. Nuo nuotraukomis iliustruotų instrukcijų interneto tinklapiuose iki programėlių, kurių vaizdo įrašuose yra parodomas kiekvienas gaminimo žingsnis.

3. Paprasčiau sustabdomos akimirkos

Kai beveik kiekvienas šeimos narys turi išmanųjį, gražiausius kadrus užfiksuoti tapo daug lengviau – nebereikia turėti atskiro fotoaparato ir ilgai pozuoti laukiant, kol suveiks automatinis jo laikmatis. Į asmenukę gali tilpti gausi giminė, o pavykusiomis nuotraukomis galima džiaugtis ir dalintis iškart. Be to, jas smagu papuošti tematiniais švenčių filtrais, animuotomis detalėmis ir rėmeliais.

4. Svečiuojamės virtualiai

Grįžę į darbą, kolegų nebeklausiame, kaip jie minėjo šventes. Juk jose, tarsi, ir patys sudalyvavome – spaudėme patinka ant jų nauja dekoravimo technika puoštų margučių nuotraukos, o vaizdo įraše sužinojome, kuris iš jų buvo pirmasis ridenimo varžybose.

5. Aplinką tausojantys sveikinimai

Gražiausiais linkėjimais dalintis tapo daug lengviau – nebereikia ranka rašyti atviručių, jų siųsti paštu ir nusivilti, jei laiškai adresatus pasieks per vėlai. Dabar galime sukurti daugybę elektroninių sveikinimo versijų: vaizdo ar balso įrašų, pritrenkiančių žinučių ar šypsenėlių rinkinių. Be to, tokie linkėjimai tausoja gamtą.

6. Sutaupytas laikas

Vienas iš geriausių dalykų, kurį padovanojo šiuolaikinės technologijos – tai galimybė išvengti sausakimšų parduotuvių ir eilių jose. Dabar nė kojos nereikia išžengti iš namų, kad šaldytuvas prisipildytų reikiamais produktais arba ant švenčių stalo atsirastų jau pagamintos vaišės.

7. Nugalėta tyla

Pripažinkime, kartais prie švenčių stalo prisijungia ir nuobodulys. Juokingas vaizdelis socialiniuose tinkluose, miela nuotrauka arba įdomus žaidimas internete gali nutraukti nejaukią tylą ir tapti puikia dingstimi užkalbinti šalia sėdintį giminaitį.

Pranešimą paskelbė : Karolina Kalibataitė, UAB „Publicum”