Minint „Tinder“ gimtadienį – atsakymas, kodėl moterims programėlėje sekasi dažniau nei vyrams?

Pažinčių programėlė „Tinder“ yra atsakinga už beveik trečdalį santuokų porų, kurios susipažino internete, skelbia technologijų įmonė „The Knoot Worldwide“. Rugsėjo 12 d. minimas 9-asis jos gimtadienis. Ta proga „Bitės Profai“ pranešime žiniasklaidai dalinasi mažiau žinomais faktais, kurie padės šią programėlę dar geriau pažinti.

„Patogus veikimo principas, patrauklus dizainas ir aibė naudingų funkcijų – visa tai leido „Tinder“ užaugti iki populiariausios pažinčių programėlės pasaulyje, turinčios daugiau nei 57 mln. vartotojų. Šiandien ji naudojama ne tik romantinių pažinčių, bet ir darbuotojų paieškai. Kadangi čia galima tiek pasiekti didelę ir įvairią auditoriją, tiek greitai užmegzti kontaktą su potencialiu kandidatu“, – teigia „Bitės Profė“ Agnė Adomaitytė.

Galėjo vadintis „MatchBox“

Nors programėlės prototipas vadinosi „MatchBox“ (liet. degtukų dėžutė), tačiau ši idėja nepatiko kūrėjams, nes pavadinimas buvo panašus į įmonės, kurios dalimi iš pradžių buvo „Tinder“ – „Match.com“. Tad prieš pat paleidimą, programėlė buvo pervadinta į „Tinder“.

„Šis pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai – kūrėjai nusprendė, kad „Tinder“ turi ritmingą asociaciją su žodžiu „Tender“ (angl. švelnus). O tai puikiai atskleidžia programėlės idėją, kad internetinės pažintys gali būti lengvos ir neįpareigojančios: be ilgų klausimynų ir aprašymų. O visa reikalinga informacija apie žmogų lengvai perkeliama iš „Facebook“, – sako „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertė.

Programėlė sukėlė revoliuciją internetinių pažinčių srityje. Kadangi įprastų pažinčių svetainių konceptas skatino daug laiko praleisti prie kompiuterio ekrano, skaitant ilgas žmonių biografijas, „Tinder“ buvo lyg neįpareigojantis žaidimas. Ne veltui, programėlės kūrėjai įkvėpimo sėmėsi iš kortų kaladės, kai sau reikalingas kortas natūraliai atsidedame į šoną.

Kurtas koledžo studentams

Kaip ir „Facebook“, taip ir „Tinder“ iš pradžių galėjo naudotis tik JAV koledžų studentai. Tik praėjus metams po sukūrimo programėlė tapo atvira visiems interneto vartotojams nuo 13 metų.

„Universitetas yra labai sociali aplinka, o studentai – lengvai priima naujas technologijas. Programėlės populiarumą, neabejotinai, skatino ir vis augantis naujų narių skaičius – įsitraukus vieniems, susipažinti norėjo ir kiti. Tai lyg žaidimas, kurį žaidžia visi. Programėlė taip pat leido sumažinti pirmo pasimatymo baimę, kadangi gyvas prisistatymas daugeliui gali būti labai nepatogus. O pabendravus „Tinder“, pasimatyme jauti lyg žmogų jau kažkiek pažinotum“, – sako „Bitės Profė“.

Šiandien didžiausią programėlės vartotojų dalį sudaro nebe studentai, bet 25–34 metų žmonės. Be to, čia vis dažniau galima pamatyti ir simpatijos ieškančių senjorų.

Vyrai drąsesni nei moterys

Moterys programėlėje vienu kartu vidutiniškai praleidžia 15 proc. daugiau laiko nei vyrai, atskleidžia mobiliųjų programėlių kūrėjo „Buildfire“ duomenys. Vis tik jos kur kas rečiau nei vyrai „parodo“ dėmesį. Jei pastarieji dažniau išreiškia susidomėjimą kitu žmogumi nei neišreiškia, tai moterys susidomi vos vienu asmeniu iš 20, atskleidžia „Tinder“ statistiką analizuojančios platformos „Swipestats“ duomenys.

„Vyrams programėlėje sekasi kur kas prasčiau nei moterims. Pastarosios net ir būdamos išrankesnės, gauna daugiau „matchų“, o kartu ir pasimatymų. Tad norėdami rasti simpatiją, vyrai turi labiau pasistengti. Pavyzdžiui, įkelti nuotrauką su augintiniu ar džiaugsmingą asmenukę – tokios sulaukia daugiau pasisekimo, nurodo programėlės kūrėjai“, – teigia „Bitės Profė“.

Tai, kad moterys sulaukia daugiau dėmesio programėlėje, galima paaiškinti ir pažvelgus į programėlės vartotojų statistiką, kadangi vyrų čia yra net 3 kartus daugiau, rodo statistikos portalo „Statista“ duomenys.

Naujos galimybės

Nepaisant didžiulio programėlės populiarumo, kūrėjai nestovi vietoje ir nuolat diegia naujas, vartotojų patirtį gerinančias funkcijas. Tarp naujausių – galimybė papildyti savo profilį vaizdo įrašais ir nustatymuose blokuoti kontaktus.

„Programėlė suteikė vartotojams daugiau galimybių parodyti savo autentiškumą ir kontroliuoti naujas pažintis. Šiandien jie gali įkelti į savo profilį ne tik nuotraukų, bet ir vaizdo įrašų ir taip dar geriau atskleisti savo pomėgius. „Tinder“ vartotojams turėtų patikti ir galimybė iš potencialių simpatijų lauko „pašalinti“ buvusius mylimuosius, viršininkus ar draugus. Taip išvengiant nepatogių „susitikimų“, – sako A. Adomaitytė ir priduria, kad užblokuoti galite visus telefono adresų knygoje išsaugotus kontaktus.

Programėlė taip pat leidžia pridėti prie profilio pomėgių ir surasti žmonių, kurie domisi tais pačiais dalykais. Be to, neseniai pristatė ir funkciją, leidžiančią su potencialiomis simpatijomis bendrauti ne įprastomis SMS žinutėmis, bet vaizdo skambučiais.

Pranešimą paskelbė: Ugnė Belevičiūtė, UAB „Gravitas Partners”
Minint „Tinder“ gimtadienį – atsakymas, kodėl moterims programėlėje sekasi dažniau nei vyrams?