Lietuvoje pradeda darbą pirmoji „Sitecore“ programuotojų komanda

Lietuvoje pradeda darbą pirmoji „Sitecore“ programuotojų komanda

Lietuvoje darbą pradeda pirmoji Lietuvoje ir visame Baltijos regione „Sitecore“ sistemos programuotojų komanda. 2001-aisiais Danijoje įkurta bendrovė „Sitecore“ buvo viena pirmųjų pradėjusių siūlyti inovatyvius turinio valdymo ir rinkodaros sprendimus internetinėms svetainėms. Vos per kelerius metus įmonė tapo viena žinomiausių visame pasaulyje, o jos sprendimus pradėjo naudoti didžiosios korporacijos.

„Sitecore“ sistema yra plačiai naudojama sistema Vakarų Europoje, Skandinavijoje ir Amerikoje, tačiau Lietuvoje šios sistemos specialistų beveik nėra. Bendrovės „Sitecore“ pajamos pasaulyje per 2017 – uosius metus siekė 227 mln. eurų.

Šešių specialistų komanda dirbs kaip atskiras Olandijos IT bendrovės „Macaw“ padalinys Vilniuje. „Macaw“ Lietuvoje vadovė Goda Šniokaitė sako, kad iki metų pabaigos tikimasi komandoje turėti bent 15 „Sitecore“ specialistų:

„Darbą pradeda 6 specialistai, kurie išskirtinai dirbs tik su užsienio bendrovėmis ir įgyvendins projektus tokioms pasaulinėms korporacijoms kaip „Heineken“, „Eneco“ „Intertrust“ ir „Volkswagen“.  Iki metų pabaigos tikimės, kad komandą sudarys 15 žmonių, o 2020 – tųjų metų gale dirbs 50 „Sitecore“ specialistų“.

 „Žinoma, sunku tikėtis rasti specialistų platformai, kuri nėra naudojama Lietuvoje ir niekas su ja nedirba, todėl dar prieš pusę metų mūsų šalyje buvo gal tik dešimt specialistų, kurie gali programuoti ir dirbti su šia platforma. Tačiau situacija keičiasi ir esu įsitikinusi, kad netolimoje ateityje tapsime svarbiu „Sitecore“ tašku Europoje“, – sako G. Šniokaitė.

Specialistus ruošė patys

Gegužės mėnesį Lietuvoje startavo pirmoji „Sitecore“ akademija. Per dvi savaites būsimi darbuotojai buvo supažindinti su „Sitecore“ technologija: „Akademijos metu žiniomis dalinosi mūsų kolegos iš Olandijos bei „Sitcore“ specialistas iš Autstralijos, kuris yra atsakingas už tokio tipo mokymus Azijoje“.

„Bendrovė „Sitecore“ Lietuvą mato kaip labai patrauklią vietą naujų specialistų ugdymui. Mes Lietuvoje turime tūkstančius gabių specialistų, kurie turi labai geras bazines programavimo žinias ir jiems daug lengviau adaptuotis prie naujų technologijų“, – sako G. Šniokaitė.

„Macaw“ vadovė pasakoja, kad į pirmąją „Sitecore“ akademiją registravosi 84 specialistai: „Į akademiją atsirinkome dvidešimt studentų, dalis jų atliko šešių savaičių praktiką mūsų įmonėje ir šešis iš jų atsirinkome kaip būsimus darbuotojus. Rezultatas mus tikrai tenkina ir tokias akademijas rengsime ir ateityje“.

Pranešimą paskelbė: Goda Šniokaitė, UAB „Macaw International Lietuva”