Lietuvių dirbtinio intelekto platforma „CUJO AI“ pritraukė JAV telekomunikacijų milžinės „Charter Communications“ investiciją

Lietuvoje plėtojama dirbtiniu intelektu grįsta kibernetinio saugumo platforma „CUJO AI“ per antrąjį investicijų pritraukimo etapą (Series B) dar kartą sustiprino savo pozicijas technologijų sektoriuje ir pritraukė aštuonženklę sumą iš vienos didžiausių JAV telekomunikacijų bendrovių – „Charter Communications“. Lietuvių sukurta platforma padeda JAV telekomunikacijų bendrovėms apsaugoti savo klientus nuo programišių atakų ar kitų su kibernetiniu saugumu susijusių incidentų. „CUJO AI“ šiemet Lietuvoje planuoja įdarbinti ne vieną dešimtį darbuotojų.

Konkreti pritraukta investicijų suma neskelbiama, tačiau dabar bendrovė yra vertinama daugiau nei 100 mln. JAV dolerių. Pritrauktos lėšos bus naudojamos „CUJO AI“ tarptautinei plėtrai ir tolesniam platformos vystymui.

„Visos tendencijos rodo, kad saugumas nuo kibernetinių grėsmių kasdien taps vis aktualesniu klausimu. Tikime, kad su tokio telekomunikacijų giganto, kaip „Charter Communications“, palaikymu galėsime apsaugoti kiekvienus namus pasaulyje nuo pavojų internete. Numatome aktyvią plėtrą, todėl ir toliau investuosime bei augsime Lietuvos rinkoje – prie komandos kviesime prisijungti programuotojus, duomenų analitikus bei testuotojus. Taip pat artimiausiu metu daugiau dėmesio skirsime ir jaunų specialistų mokymams“, – sako Einaras von Gravrockas, vienas iš „CUJO AI“ įkūrėjų, įmonės generalinis direktorius.

„CUJO AI“ dirbtiniu intelektu grįstus internetinio saugumo sprendimus teikia didžiausioms JAV telekomunikacijų bendrovėms. Pasitelkiant dirbtinį intelektą, „CUJO AI” technologija operatyviai atpažįsta potencialiai pavojingus veiksmus namų tinkle ar internete ir užkerta jiems kelią. Taip vartotojai yra apsaugomi nuo virusų, įsilaužėlių atakų ir kitų grėsmių.

„CUJO AI“ kuriami sprendimai padės pagerinti mūsų klientų išmaniųjų namų patirtį. Jiems pasiūlysime pažangias saugumo, privatumo ir papildomas savo namų tinklo kontrolės galimybes. Mūsų šviesolaidinis tinklas klientus sujungia su tuo, kas jiems yra svarbiausia, o šis „CUJO AI“ sprendimas atliks svarbų vaidmenį, tenkinant jų poreikius“, – sako Andrew Ip, „Charter Communications“ vyresnysis viceprezidentas naujoms technologijoms ir inovacijoms.

Nuo įkūrimo 2015 m. „CUJO AI“ komanda greitai išaugo iki  150 darbuotojų. 100 iš jų dirba bendrovės biuruose Vilniuje ir Kaune. Lietuvos komandose dirba programuotojai, testuotojai, kibernetinio saugumo ir didžiųjų duomenų (angl. big data) specialistai. „CUJO AI“ sprendimais naudojasi 25 mln. vartotojų visame pasaulyje.

Apie „CUJO AI“

„CUJO AI“ – Amerikos lietuvių įkurta dirbtinio intelekto kompanija, tiekianti telekomunikacijų kompanijoms dirbtiniu intelektu grįstus sprendimus saugumo, įrenginių atpažinimo, tinklo analizės srityse. „CUJO AI“ dirba 150 profesionalų penkiuose biuruose Lietuvoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Brazilijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Vengrijoje. Plačiau: www.cujo.com 

Apie „Charter“

„Charter Communications“ (NASDAQ:CHTR) – pirmaujanti plačiajuosčio ryšio komunikacijų kompanija ir antra didžiausia kabelinės televizijos tiekėja Jungtinėse Valstijose. Bendrovė teikia interneto, televizijos, telefonijos ir kitas panašias paslaugas. Daugiau informacijos apie „Charter“ galima rasti www.spectrum.com

Pranešimą paskelbė: Martynas Pasiliauskas, Integrity PR