Kuo skiriasi internetiniai ir gyvi aukcionai?

Nėra didesnio jaudulio nei siūlymai aukcione internetu ar gyvai. Žinoma, kai kuriems potencialiems pirkėjams idėja, kad reikia pakovoti, norint ką nors nusipirkti, nėra patraukli. Aukcionai ir aukcionų siūlymai taip pat gali kai kuriuos žmones varginti. Taip pat, žinoma, kai kurie žmonės tiesiog nesupranta, kaip veikia aukcionai arba nepatinka jų principai. Šio trumpo straipsnio tikslas yra pateikti bendrą daugelio aukcionų ir jų naudojimo apžvalgą.

 Aukcionai internete

Internetiniai aukcionai itin išpopuliarėjo paskutinį dešimtmetį, o pandemijos metu beveik visi aukcionai vienu ar kitų formatu persikėlė į internetą. Internetiniai aukcionai siūlo paprastą sistemą, kurioje galite pateikti didesnį nei ankstesnis pasiūlymą iki aukciono pabaigos. Tai panašu į tikrą aukcioną, kurį aptarsime toliau. Tiems, kurie nenori praleisti valandų prie savo kompiuterio, daugelis aukcionų taip pat siūlo maksimalaus kainos pasiūlymo funkciją. Čia pateiksite didžiausią pasiūlymą, kurį esate linkę pateikti už pasirinktą prekę. Sistema automatiškai padidins jūsų pasiūlymą, jei siūlys kažkas kitas. Tai nereiškia, kad vis dėlto turėsite sumokėti maksimalų pasiūlymą.

Aukcionai internete yra patogūs, nes veiksmas sukasi aplink nustatytą pabaigos datą, o norint dalyvauti aukcione, nereikia niekur eiti iš namų. Tai leidžia dalyvauti kituose miestuose vykstančiuose, taip pat tarptautiniuose aukcionuose.

Tiesioginiai aukcionai

Tiesioginiai aukcionai ar dar vadinami gyvi aukcionai turi tam tikrų panašumų prieš internetinius aukcionus. Jūs turite užsiregistruoti į bet kurį tiesioginį aukcioną, kuriame dalyvaujate, ir paprastai jums bus suteiktas registracijos numerėlis (ženklas).

Priklausomai nuo vietos, bus numatyta arba vieta, arba reikės atsinešti savo kėdes. Turėtumėte kuo greičiau pasirinkti vietą, kad galėtumėte pamatyti ir girdėti aukcionus. Dar jūs galite apžiūrėti daiktus prieš aukcioną, kad įsitikintumėte, jog jie yra jūsų pageidaujamos būklės ir kokybės.

Dalyvavimas tiesioginiame aukcione yra daug konkurencingesnis. Aukciono vedėjas pateiks kainą ir pasiūlys pakelti savo ženklą su numeriu. Jei niekas kitas nepakels savo ženklo prieš aukcione sakant, kad parduotas, jūs laimėsite daiktą. Dėl greito aukcionų tempo būtina mokėti kuo greičiau išklausyti ir pakelti ženklą.

Panašiai kaip internetiniai aukcionai, jūs negalite varžytis su savimi, kai esate pirmaujantis. Tačiau yra šios taisyklės išimtis. Kartais poros gali pasiūlyti tą patį skaičių. Jei poros nėra kartu ir nesupranta, kad kitas siūlo kainą, aukciono vedėjas gali paskelbti abu pasiūlymus. Tai daroma ne specialiai. Jei aukciono vedėjas žino porą arba mato, kad skaičiai yra vienodi, jis nepriims abiejų pasiūlymų.

Kaip matyti, siūlymas aukcionuose, nesvarbu, ar internetu, ar ne, yra paprasta užduotis. Kai kuriems žmonėms internetiniai aukcionai gali labiau patikti dėl patogumo naudoti. Kiti gali teikti pirmenybę tiesioginiams aukcionams dėl atmosferos ir sutiktų žmonių. Nepaisant to, kas kam labiau patinka, aukcionai gali būti įdomus būdas praplėsti jūsų kitą pirkimo patirtį. Parengta pagal Manoaukcionas.lt