KTU hakatonas DIGITWIN: kviečia ieškoti skaitmeninių dvynių panaudojimo galimybių

Projektuojant ir eksploatuojant pastatus sukuriama bei surenkama  daug įvairios informacijos, kuri neretai yra menkai panaudojama. Tačiau šiuolaikinės technologijos leidžia integruoti šiuos duomenis – pastato geometriją, energijos vartojimo, mikroklimato ir kitus realaus laiko duomenis – bei šią informaciją naudoti viso pastatų gyvavimo ciklo laiku. Tam kuriami vadinamieji pastatų skaitmeniniai dvyniai.

Šią, dar palyginti naują technologiją, nagrinėjantys KTU Statybos ir architektūros fakulteto mokslininkai kviečia studentus, profesionalus ir visus entuziastus į hakatoną, kurio metu bus generuojamos pačios įvairiausios idėjos skaitmeninių dvynių pritaikymui. Pirmasis renginio etapas prasidės jau lapkričio 4 d.

„Mūsų dėmesio centre – pastatai ir infrastruktūra. Renginys skirtas generuoti kūrybiškas idėjas ir kurti statinių skaitmeninių dvynių prototipus, ieškant šios technologijos pritaikymo sričių, funkcionalumo, saugumo ir patogumo naudotojams. Nors tai gali atrodyti kaip itin specifinis ir sudėtingas procesas, mes pasirūpinsime, kad visos komandos suprastų pagrindus ir galėtų išlaisvinti savo kūrybiškumą“, – pasakojo KTU SAF dekanas Andrius Jurelionis, pridurdamas, kad komisija už geriausias idėjas ir jų įgyvendinimą iš viso paskirstys 4500 eurų prizinį fondą.

Organizatoriai pastebi, kad renginyje dalyvauti kviečiami studentai, tyrėjai ir profesionalai, dirbantys statybos inžinerijos, informacinių technologijų, architektūros, automatikos, energetikos ir aplinkos inžinerijos srityse, bei visi kiti, kuriuos domina technologijos išmaniesiems miestams ir idėjų generavimas. Dalyviai dirbs komandose po 3-6 narius. Dalyviai gali registruotis komandomis arba individualiai (tokiu atveju juos į komandas sujungs organizatoriai).

Savo žiniomis su dalyviais pasidalins „Bentley Systems“ akademinių programų vadovas Zeljko Djuretic, į renginį atvyksiantis iš Nyderlandų. Indijos įmonės „CCTech“ bendraįkūrėjas Sandip Jadhav su dalyviais bendraus nuotoliu ir pasidalins savo patirtimi dirbant su skaitmeninių dvynių technologijomis.

Dalyvių laukia ir dešimties mentorių iš įvairių verslo ir aukštojo mokslo sektorių komanda. Jie padės dalyviams vystyti savo idėją, rasti tinkamiausius sprendimus.

„Subūrėme tikrai puikią mentorių komandą. Čia rasite ir lyderiaujančių statybos įmonių ir startuolių verslo atstovų. Taip pat noriai prisijungė ir mūsų KTU Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro komanda. Svarbu, kad dalyviai drąsiai generuotų idėjas ir pasinaudotų mentorių pagalba“, – kalbėjo A. Jurelionis.

Organizatoriai atskleidžia, kad dalyviams bus pateiktas realaus pastato modelis, realūs pastatų eksploatacijos duomenys, kuriuos jie galės panaudoti savo idėjų vystymui ir prototipų kūrimui. Už šią KTU iniciatyvą universiteto komanda tarptautiniame „Bentley Systems“ organizuotame konkurse „Going Digital 2022“ pateko tarp 3 geriausių projektų „Facilities, Campuses, & Cities“ (liet.  Paslaugų, universiteto miestelių ir miestų) kategorijoje.

Statinių skaitmeninių dvynių hakatonas vyks dviem etapais. Pirmojo (lapkričio 4 ir 5 d.) etapo metu dalyviai daugiau dėmesio skirs susipažinimui su skaitmeniniais dvyniais ir jų pritaikymo idėjų paieškai, vėliau savo idėjas bandys įgyvendinti savarankiškai ir gruodžio 2 dieną pristatys sukurtus prototipus komisijai. Abiejų etapų dalyvių pasiekimai bus vertinami atskirai.

Daugiau informacijos apie renginį: https://saf.ktu.edu/digitwin/

Pranešimą paskelbė: Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas