„Koinvesticinio fondo“ žinutė startuoliams: gyvenimas tęsiasi, neeilinėje situacijoje ieškokite galimybių

Kartu su verslo angelais į startuolius investuojantis „Koinvesticinis fondas“ neketina sudėtingu laikotarpiu stabdyti naujų investicijų arba keisti investavimo sąlygų bendrovėms, su kuriomis šiuo metu deramasi. Atvirkščiai. Fondas skatina jaunas įmones – ypač tas, kurios plėtoja kovai su koronavirusu skirtas priemones arba mato naujai atsiverčiančias galimybes – ieškoti finansavimo, vykdyti plėtrą arba komercializuoti stalčiuje esančias idėjas.

„Neeilinė situacija skatina didesnį poreikį medicininėms apsaugoms priemonėms, į kitą lygį persikelia maisto ir kitų produktų pristatymas, gyvybiškai svarbią reikšmę įgauna asmens higiena, sveikesnis gyvenimo būdas, stipriai auga naudojimasis nuotolinėmis paslaugomis. Tai pasaulinės tendencijos, kurias startuoliai ir kitos jaunos įmonės gali išnaudoti, kurdami naujus produktus ar paslaugas. Galbūt su bendraminčiais universitete ar laboratorijoje kuriate produktą, susijusį su asmens higiena, o galbūt programėlę, kuri padės žmonėms gauti paslaugas ekstremalios situacijos metu? Kviečiu jaunas įmones ir startuolius dabar ieškoti finansavimo, kuris padėtų išplėtoti jūsų produkto apimtis ar idėją. Ieškoti finansavimo turėtų ir tie startuoliai, kurių sprendimai nėra susiję su dabartine situacija, tačiau numato, ko pasauliui reikės, įveikus pandemiją“, – teigia „Koinvesticinio fondo“  direktorė Viktorija Vaitkevičienė.

V. Vaitkevičienė teigia, kad gali atrodyti, jog viskas aplinkui sustojo, tačiau taip nėra. Šis sulėtėjimas yra laikinas, verslo angelai sudėtingą laikotarpį turi matyti kaip galimybę padėti perspektyvioms įmonėms įsigyjant jų akcijų, todėl jaunos įmonės turėtų būti ryžtingos ir aktyvios. Tuo pačiu fondas planuoja artimiausiu metu sudaryti galimybes pasinaudoti fondo investavimu platesniam įmonių ratui.

„Mes investuojame kartu su verslo angelais ir rizikos kapitalo fondais, o šie pasidaliję į dvi stovyklas. Vieni sutelkę dėmesį į portfelyje esančių bendrovių stebėjimą ir į naujas investicijas nesidairo. Tačiau antrojoje stovykloje gyvenimas tęsiasi – šie investuotojai dairosi į tolimesnį laiko horizontą ir dabartinę situaciją mato kaip galimybę įsigyti įmonių akcijų ir laukti jų vertės augimo, įveikus koronavirusą. Todėl kviečiu startuolius ir kitas jaunas įmones bei verslo angelus dabartinį laiką išnaudoti produktyviai bei domėtis naujai atsiveriančiomis galimybėmis“, – sako V. Vaitkevičienė.

Kartu su verslo angelais į startuolius ir kitas jaunas įmones investuojantis „Koinvesticinis fondas“ veikia kaip tylusis investuotojas. Tai naudinga įmonės steigėjams, nes jie strateginius sprendimus išlaiko savo rankose.  Privatiems investuotojams, kuriais gali būti verslo angelų grupės arba rizikos kapi­talo fondai, naudinga investuoti su fondu, nes jo maksimali grąža tėra 6% sudėtinių metinių palūkanų, o visa likusi uždirbta suma, sėkmės atveju, atitenka privatiems investuoto­jams.

2017 m. įkurtas fondas yra investavęs į 8-ias Lietuvos įmones, tarp jų – UAB „Interactio“, UAB „Oxipit“, „Moremins“.

Pranešimą paskelbė: Aleksas Rozentalis, UAB „Publicum”