Ką turėtum žinoti apie priešgaisrinės signalizacijos sistemas?

Priešgaisrinė apsauga, kuri veikia kaip aktyvi prevencijos sistema, valdo kitas gaisro signalizacijos sistemas. Priešgaisrinė signalizacija jūsų namuose gali būti įjungta automatiškai dūmų detektoriais, šilumos detektoriais arba rankiniu būdu. Pavojaus signalas girdimas labai stipriai, taip pat turi užsidegti raudona įspėjamoji lemputė. Kad priešgaisrinė signalizacija veiktų, turi būti įrengtas dūmų detektorius, rodantis dūmų buvimą ir gaisrą. Yra trijų tipų gaisro ir dūmų signalizatoriai, kuriuos galite įrengti savo namuose. Nors jie visi vadinami priešgaisriniais signalais, jie atlieka skirtingas funkcijas. Vieni aptinka dūmus, o kiti aptinka šilumą ir ugnį. Priešgaisrinės signalizacijos sistemos tipas, kurį pasirinksite savo namuose, turėtų būti nustatytas pagal jūsų priešgaisrinės saugos poreikius.

Priešgaisrinės signalizacijos tipai.

Šilumos detektorius: šio tipo gaisro signalizacijoje yra komponentas, kuris aptinka šilumą. Pasiekus nurodytą temperatūrą, jis įjungia aliarmą. Šilumos detektorių galite įrengti mažoje erdvėje, kur aptikimo greitis nėra pats skubiausias. Nors klaidingo pavojaus signalo dažnis yra mažesnis nei daugumos gaisro detektorių, jis lėčiau aptinka gaisrą.

Dūmų signalizacija: Šio tipo gaisro signalizacija gaisrą aptinka greičiau nei šilumos detektorius. Ši technologija skirta gaisrui aptikti keliais būdais:

Jonizacija. Dūmų signalizatoriuje, kuriame naudojama ši technologija, yra radioaktyvus komponentas, kuris skleidžia jonus, kurie sukuria elektros srovę tarp elektrodų. Dūmams patekus į komponentą, srovė iškreipiama, o signalizacija išsijungia. Ši signalizacija puikiai veikia ten, kur greitai plinta gaisrai.

Fotoelektrinis. Signalizacijos technologija gaisrui aptikti naudoja šviesos ir fotoelektrinį jutiklį. Jis įjungia pavojaus signalą, kai dūmai patenka į optinę kamerą. Šio tipo signalizacija geriausiai tinka lėtam gaisrui aptikti. Taip pat yra priešgaisrinių signalizacijų, kuriose derinamos ir fotoelektrinės, ir jonizacijos technologijos, užtikrinančios optimalų veikimą. Jūsų priešgaisrinė signalizacija gali būti maitinama elektra arba baterijomis. Daugumoje priešgaisrinių signalizacijų yra vidinių baterijų, kurios leidžia joms veikti ir išjungus elektrą.