IT industrija – ne tik išrinktiesiems
|Išgirdus žodį „programuotojas“ greičiausiai iškyla jauno, nuo vaikystės kompiuteriais besidominčio vyruko vaizdas. Tačiau „NFQ Technologies“ organizuojamos „NFQ Akademijos“ rezultatai rodo, jog programavimas tampa patrauklus vis platesnei bei įvairesnei auditorijai.
Nuo 2012 m. rengiamos Akademijos organizatoriai pastebi, kad tobulėti programavimo srityje siekia vis daugiau įvairaus amžiaus ir skirtingų specialybių žmonių, taip pat ženkliai auga į IT sritį žengti norinčių moterų skaičius.
„NFQ Akademijos“ pavasario sesijos absolventė Eglė – techninių tekstų vertėja, savarankiškai pradėjusi mokytis programavimo, kai išėjus vaiko priežiūros atostogų, atsirado laisvo laiko. Po savarankiškų pamokų, Eglė sėkmingai įstojo į „NFQ Akademiją“ ir su komandos drauge sukūrė platformą, skirtą keliaujantiems autstopu. Platformoje „Mums pakeliui“ keleiviai gali susirasti pakeleivingą automobilį pagal įvairius kriterijus, pavyzdžiui, tai, ar galima vežtis augintinius.
„Bet ką besimokant būna tų sunkių akimirkų, kai atrodo, kad viskas nebeaišku, o paskui ima ir paaiškėja. Svarbiausia – norėti išsiaiškinti ir turėti motyvaciją. Jeigu bandysi mokytis su neteisinga motyvacija, pavyzdžiui, tau iš principo neįdomu, bet ta sritis prestižinė ar gerai apmokama, tai nieko gero ir nebus“, – įspūdžiais dalinasi pradedanti programuotoja. Ateityje Eglė ketina mokytis programavimo toliau ir vertėjos darbą derinti su programavimu.
Tuo metu septyniolika metų informacinių technologijų mokytoja dirbanti Giedrė Genutė apie „NFQ Akademiją“ žinojo jau seniai, tačiau patardavo joje sudalyvauti savo mokiniams, kurių vienas iki šiol skina laurus universitetų programavimo konkursuose. Tačiau šiemet Giedrė nusprendė išmėginti jėgas ir pati. Akademijai baigiantis, moteris tapo vieno iš geriausių šį pavasarį pristatytų projektų autore.
„Akademijos metu kūrėme dokumentų valdymo sistemą namų vartotojams. Siekėme išspręsti problemą, su kuria šiandien susiduria daugelis: kaip greitai ir lengvai rasti reikalingus asmeninius dokumentus. Juk esant ne tik popieriniams, bet ir elektroniniams asmeniniams dokumentams, sutartis sudarant pokalbiu telefonu, vis sunkiau juos surasti ir sugaištama daug laiko. Peržiūrėję jau sukurtų programų siūlomus sprendimus, sudarėme savo produkto funkcionalumo reikalavimus. Kai kurių funkcijų įgyvendinimas pareikalavo daugiau laiko nei tikėjomės, tad projekto eigoje dalies jų teko atsisakyti. Taip pat, tai buvo nauja patirtis kaip dirbti komandoje prie bendro programinio kodo“, – pasakoja moteris.
Iš viso norą dalyvauti mokymuose šiemet pareiškė daugiau nei 600 kandidatų. Iš jų atrinkti 25, geriausiai atlikę stojimo užduotį. Jie iš profesionalių lektorių mokėsi PHP, „React“, „Symfony“ technologijų, projektų planavimo, o dirbdami komandose, su mentorių pagalba, sukūrė 12 projektų ir įgyvendino savo startuolių idėjas.
Tarptautinės programinės įrangos kūrimo bendrovės „NFQ Technologies“ vadovas Paulius Insoda džiaugiasi, kad pirmoji šių metų Akademija sulaužė stereotipus apie tai, kas gali būti programuotoju.
„Jei anksčiau programuoti ryždavosi daugiausiai jaunimas, dabar į kursus susirenka ir vidutinio amžiaus žmonių, o merginų beveik tiek pat, kiek vaikinų. Tobulėjimą Akademijoje renkasi ir IT specialybių studentai, ir visai kitų profesijų atstovai, kurie, įgyję programavimo pradmenis, nori tobulėti toliau ir pradėti programuotojo karjerą. Vadinasi, griauname stereotipus – IT sritis tampa aktuali vis platesnei auditorijai.“, – sako P. Insoda.
„NFQ Akademija“ yra jau septintus metus bendrovės rengiami nemokami programuotojų mokymai, skirti jau turintiems programavimo pradmenis ir norintiems tobulėti toliau. Iš viso Akademiją baigė daugiau nei 300 absolventų, kurių dalis buvo pakviesti dirbti įmonėje. Registracija į rudens semestrą vyksta iki rugsėjo 10 dienos.
Pranešimą paskelbė: Vytautas Lukaševičius, Integrity PR