Išmaniosios namų technologijos: tyrimas atskleidė, kokie dalykai vartotojams rūpi labiausiai

Technologijų lyderė „Samsung“ dalijasi naujausių tyrimų rezultatais, atskleidžiančiais vartotojų norus, susijusius su technologijomis namuose –  nuo energijos taupymo, saugumo didinimo ir prieigos prie pramogų iki efektyvesnio kasdienio gyvenimo. „IFA 2023“ spaudos konferencijoje bendrovės atstovai pabrėžė, kad dabartinė vizija – suteikti vartotojams visoje Europoje galimybę teikti pirmenybę jiems rūpimiems dalykams.  

Namų aplinkos gerinimas  

Tyrimo duomenimis1, septyni iš dešimties vartotojų (71 proc.) sutinka, kad technologijos daro teigiamą poveikį jų kasdieniam gyvenimui, įskaitant tai, kaip jie bendrauja su draugais ir šeima, kaip atlieka namų ruošos darbus, ir kaip leidžia laisvalaikį. 

Technologijų lyderės vystoma programėlė „SmartThings“ leidžia naudotojams valdyti savo namų techniką iš bet kurios vietos, užtikrina būsto saugumą bei palengvina kasdienius ruošos darbus.   

Pavyzdžiui, nuo šiol visi maisto gaminimo entuziastai gali išbandyti „Samsung Food“. Bendrovės sukurta nauja „All-in-One“ programa yra skirta receptų paieškai, patiekalų planavimui, maisto gaminimui ir apsipirkimui.

Šiemet „Samsung“ papildė ir televizorių asortimentą, pristatydama 98 colių modelius „Neo QLED 8K“ ir „4K Q80C“, o iki metų pabaigos Europoją pasieks visas „Micro LED“ ekranų asortimentas, siūlantis kontrastingą ir ryškų vaizdą, tiek žaidžiantiems, tiek žiūrintiems filmus.

Spaudos konferencijoje taip pat paskelbta apie pasaulinį „The Freestyle 2nd Gen“ projektoriaus pristatymą. Šis mobilus įrenginys suteikia didelio ekrano įspūdį, kad ir kur būtų nukreiptas – net ant lubų. O norint mėgautis dar labiau įtraukiančiu vaizdu, du „The Freestyle 2nd Gen“ projektoriai gali būti sujungti tarpusavyje naudojant išmanią „Edge Blending“ funkciją.

Namų saugumo užtikrinimas 

Išmaniosios technologijos gali užtikrinti ir saugumą. Remiantis minėta apklausa, pagrindiniais išmaniųjų technologijų teikiamais saugumo privalumais laikomi šie aspektai: namų stebėjimas, kai šeimininkų juose nėra (54 proc.), saugumo jausmas, kai asmuo yra vienas namuose (39 proc.), ir kitų šeimos narių, pavyzdžiui, vaikų saugumo užtikrinimas, kai tėvai turi išvykti (39 proc.)1. 

Į „SmartThings“ ekosistemą itraukta daugybė partnerių, kurie siekia padėti žmonėms užtikrinti jų namų ir artimųjų saugumą. Dabar tarp jų yra ir „Yale“ –  pirmaujantis namų apsaugos prekės ženklas. Išmanusis užraktas „Yale Linus® Smart Lock“ ir naujasis išmanusis vartų ir garažo atidarymo įrenginys „Smart Opener for Gate & Garage“ suteikia galimybę per programėlę nuotoliniu būdu užrakinti duris ir vartus, taip užtikrinant visų šeimos narių saugumą. 

Maži žingsniai mūsų planetos labui

Pietų Korėjos technologijų milžinė yra įsipareigojusi kurti produktus ir paslaugas, kurios padeda žmonėms sutaupyti bei prisidėti prie tvaraus pasaulio kūrimo. Daugiau nei trys ketvirtadaliai (77 proc.) vartotojų teigia, kad jie ieško energiją taupančių įrenginių ne tik norėdami sutaupyti pinigų, bet ir siekdami naudos aplinkai1. Dviem trečdaliams (67 proc.) taip pat svarbu, kad prie įrenginio būtų galima prijungti programėlę, kuri leistų stebėti ir mažinti energijos suvartojimą1. 

Visoje Europoje didėjant energijos kainoms2, 72 proc. apklaustųjų nerimauja dėl savo namų prietaisų eksploatavimo išlaidų1. „SmartThings Energy“ gali padėti naudotojams optimizuoti prietaisų naudojamą energiją, kad ji atitiktų jų poreikius ir sumažintų suvartojimą. 

„Galaxy Flip5“ ir „Fold5“ bei „Galaxy Tab S9“ serijų įrenginiuose naudojamos įvairios perdirbtos medžiagos, įskaitant perdirbtą aliuminį, stiklą ir plastiką, gautą iš vandenynuose išmestų žvejybinių tinklų, vandens statinių ir PET butelių. Netgi „Galaxy Watch 6“ laikrodyje naudojamas perdirbtas plastikas, surinktas iš vartotojų. O visi šie „Galaxy“ įrenginiai pristattomi dėžutėse, pagamintose naudojant perdirbtą popierių.

Ateities galimybių kūrimas pasitelkiant išmaniąsias technologijas

Dar viena iš užduočių, kurią „Samsung“ siekia įgyvendinti – palengvinti išmaniųjų namų technologijų prieinamumą. 

Tyrimai rodo, kad ketvirtadalis europiečių mano, jog išmaniosios technologijos yra pagrindinis veiksnys, lemiantis būsimo būsto patrauklumą, o daugiau nei trys ketvirtadaliai respondentų teigė, kad funkcionalūs išmanieji namai yra patrauklesni nei įprasti būstai, kuriose nėra įdiegtų išmaniųjų sprendimų (77 proc.)1.

 „Samsung“ stengiasi, kad šios galimybės taptų realybe, ir tiki bendradarbiavimo galia siekiant įgyvendinti šią viziją. Bendradarbiaudama su ABB „Smart Buildings“ ir „SMA“, viena iš pirmaujančių pasaulyje fotovoltinių ir kaupimo sistemų technologijų tiekėjų, ji tikisi glaudžiau susieti žmones su jų namais, įdiegdama išmaniųjų technologijų galimybes į namus dar prieš juos įsigyjant. Integravus ABB ir SMA gaminius į „SmartThings Energy“ programą, namai gali tapti dar saugesni, išmanesni ir tvaresni

Pranešimą paskelbė: Viktorija Gailiūtė, UAB „Publicum”

Išmaniosios namų technologijos: tyrimas atskleidė, kokie dalykai vartotojams rūpi labiausiai