Išlaisvinkite vaizduotę: išmanūs įrankiai pradedantiesiems grafikos dizaineriams


Išlaisvinkite vaizduotę: išmanūs įrankiai pradedantiesiems grafikos dizaineriams

Nesuklysime pasakydami, kad grafikos dizaineris itin patraukli profesija. Aplenkdami spalvingus reklamų stendus gatvėse, naršydami interneto svetainėse ar žiūrėdami į tobulai retušuotas nuotraukas, dažnai galvojate, kad ir jūs taip norėtumėte mokėti? Ne bėda, šiandien kone kiekvienas gali išmokti grafikos dizaino pagrindų. Jums tereikės keletos pagrindinių priemonių, kurios išlaivins jūsų kūrybiškumą.

Kokybiškas ekranas

Grafikos dizainerių kūrybinėje veikloje labai svarbus vaizdas. Siekdami aukščiausių rezultatų, šios srities atstovai neišvengiamai susiduria su kompiuterio ekrano spalvų, dydžio ir raiškos parametrais. Grafikos dizaino profesionalai, rinkdamiesi monitorius, atkreipia dėmesį į ekrano spalvų spektrą – jis turi platus, o pats ekranas puikiai kalibruojamas.

Taip pat ne ką mažiau svarbūs yra ekrano dydis ir skiriamoji geba – raiška. Komfortiškam darbui reikalingas ne mažesnės nei 27 colių ekrano įstrižainės monitorius ir ne žemesnė kaip QHD raiška. Galbūt pradedančiajam grafikos dizaineriui ir nereikia iš karto įsigyti pačio profesionaliausio ekrano, tačiau jei rimtai svarstote apie šią veiklą – investuokite.

Programinė įranga

Šioje srityje tobulėjimas prasideda domėjimusi, o rezultatai pasiekiami išmanant įvairias kompiuterines programas, kurios yra vienas pagrindinių kūrybos įrankių. Trys rekomenduotinos ir vis dar populiariausiomis išliekančios programinės įrangos, kuriomis naudojasi tiek profesionalai, tiek pradedantieji, yra „Adobe Photoshop“, „Adobe InDesign“ bei „Adobe Illustrator“. Jų parametrų ir galimybių išmanymas palengvina techninių užduočių atlikimą ir padeda išpildyti visas menines idėjas.

Aukščiausios klasės išmanusis telefonas

Turėdamas aukščiausios klasės ir patį naujausią išmanųjį telefoną grafikos dizaineris gali dirbti bet kurioje vietoje ir bet kuriuo metu. Šiuolaikiniai išmanieji telefonai gali puikiai pakeisti planšetinį ar net įprastą kompiuterį. Pavyzdžiui, naujausias „Samsung Galaxy S9+“ turi kamerą su dvigubu diafragmos lęšiu, kuris leidžia išgauti aukštos kokybės nuotraukas fotografuojant net ir prasto apšvietimo salygomis ar filmuoti itin sulėtintu vaizdo režimu.

Naudojant įvairias programėlės naujausi flagmanai gali padėti grafikos dizaineriui kurti vizualus, o po to juos lengvai perkelti į kitus įrenginius.

Išmaniosios programėlės

Tam, kad galėtų dirbti net ir leidžiant laiką nuobodžiose parduotuvių eilėse, grafikos dizaineriams yra sukurta daug išmaniųjų telefonų programėlių. Viena žymiausių – „Repix“. Su šia programėle vartotojas gali ne tik redaguoti nuotraukas naudojant įvairius filtrus, bet ir pasitelkti kitus retušavimo įrankius. Ši mobilioji programėlė siūlo platų pasirinkimą: 28 skirtingus teptukus, 16 įvairių filtrų ir gerus karpymo įrankius.

„Repix“ programėlė pravers tiek patyrusiam, tiek pradedančiajam grafikos dizaineriui. Jos valdymas itin paprastas, patogus, o nuotraukas galima spalvinti labai paprastu būdu – vos prilietus pirštu.

Programėlę galite atsiųsti čia: https://bit.ly/2r2XeO9

Pranešimą paskelbė : Rūta Pauliukonytė, UAB „Publicum”