Internetinis balsavimas – atsakingas rinkimų modernizavimo etapas

Balsavimo internetu įgyvendinimas ir galimos šio proceso problemos buvo aptartos šiandien įvykusiame teisingumo ministrės Mildos Vainiutės ir Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkės Lauros Matjošaitytės susitikime.
Elektroninio balsavimo įteisinimas ir tokios sistemos sukūrimas yra vienas iš septynioliktosios Vyriausybės prioritetinių darbų. Teisingumo ministerijos patobulintą įstatymo projektą Vyriausybė teiks Seimo rudens sesijai.
„Internetinis balsavimas suteikia piliečiams galimybę pasinaudoti patogiu alternatyviu balsavimu būdu, – sako teisingumo ministrė M. Vainiutė.– Kad ši sistema veiktų patikimai, tam turime rengtis iš anksto – turime įvertinti jos privalumus ir problemas, galimas grėsmes, kitų šalių patirtį“.
VRK vadovės teigimu, labai svarbu ne vien sukurti modernią aukštus saugumo reikalavimus atitinkančią informacinių technologijų sistemą, bet ir ją išbandyti, patikrinti, kaip ji veiks. Kad rinkėjai pasitikėtų internetiniu balsavimu, jį reikia tinkamai pristatyti visuomenei, įtraukti rinkėjus į diskusijas, didinti visuomenės pilietiškumą, pasitikėjimą internetiniu balsavimu. „Balsavimas internetu – labai atsakingas rinkimų modernizavimo etapas, – pažymi L. Matjošaitytė. – Mūsų pareiga – užtikrinti balsavimo saugumą ir anonimiškumą“.
Patobulintas įstatymo projektas buvo parengtas, įvertinus Seimo narių išsakytas pastabas, nepriklausomų IT specialistų pateiktus pasiūlymus dėl balsavimo internetu informacinės sistemos saugumo užtikrinimo, taip pat neįgaliųjų organizacijų atstovų pasiūlymus dėl sistemos pritaikymo specialiesiems poreikiams.

Add a Comment