„Huawei“ pristatė ateities mobiliųjų įrenginių dirbtinį intelektą

Savaitgalį Berlyne vykusioje vienoje didžiausių technologijų ir elektronikos parodų Europoje „IFA 2017“ „Huawei“ atvertė naują išmaniųjų telefonų inovacijų puslapį. Pristatydamas naują procesorių „Kirin 970“, „Huawei“ vykdantysis direktorius Richard Yu atskleidė bendrovės ateities dirbtinio intelekto viziją. Sujungdama „debesų“ galimybes su integruoto dirbtinio intelekto greičiu, bendrovė radikaliai keičia tai, kaip ateityje naudosimės išmaniuoju telefonu.

„Žvelgiant į išmaniųjų telefonų ateitį, šiuo metu stovime ant naujos ir įdomios eros slenksčio. Mobilus dirbtinis intelektas įprastai susideda iš įrenginio ir „debesų“ dirbtinio intelekto. Tuo metu mes esame pasiryžę išmanius įrenginius paversti protingais įrenginiais, remdamiesi integruotu požiūriu, kuris leis koordinuotai atlikti mikroschemų, įrenginių ir „debesų“ technologijų atnaujinimus. Mūsų tikslas yra suteikti vartotojams pastebimai geresnę patirtį, o „Kirin 970“ yra pirmoji iš visos serijos naujovių, kuri pristatys galingą mūsų įrenginių dirbtinį intelektą ir juos išskirs iš konkurentų“, – parodoje sakė „Huawei“ vykdantysis direktorius Richard Yu.

„Debesų“ dirbtinis intelektas jau kuriamas kelerius metus ir turi platų panaudojimo spektrą. Visgi, gerinant vartotojų patirtį, dar yra tobulėjimo galimybių, įskaitant stabilumą, privatumą ir greitį. „Debesų“ ir įrenginio dirbtinis intelektas gali vienas kitą papildyti. Įrenginių dirbtinis intelektas pasižymi stipriais jutiminiais gebėjimais, kurie leidžia suvokti vartotoją ir jam padėti. Jutikliai realiu laiku gali sukaupti didelį kiekį personalizuotos ir nuo konkrečių aplinkybių priklausančios informacijos kiekį. Palaikomi stiprių procesorių, ateityje įrenginiai galės analizuoti vartotojų poreikius ir pasiūlyti išties personalizuotą ir greitai pasiekiamą pagalbą.

„Kirin 970“ turi aštuonių branduolių procesorių ir naujos kartos dvylikos branduolių grafinį procesorių. Integruotas naudojant 10 nm pažangų procesą, mikroschemų rinkinys talpina 5,5 mlrd. tranzistorių vieno kvadratinio centimetro plote.

Naujausias „Huawei“ išmanusis telefonas jau turės „Kirin 970“ – pirmąjį „Huawei“ išmaniojo telefono dirbtinį intelektą, turintį dedikuotą neuroninio procesoriaus modulį (NPM). Lyginant su keturių branduolių „Cortex-A73“ procesorių grupe, „Kirin 970“ nauja daugialypė skaičiavimo architektūra užtikrina iki 25 kartų didesnį spartumą ir 50 kartų didesnį efektyvumą. Paprasčiau tariant, „Kirin 970“ gali tą patį darbą atlikti greičiau ir naudodamas gerokai mažiau energijos. Vaizdų atpažinimo teste „Kirin 970“ sugebėjo apdoroti 2000 vaizdų per vieną minutę – greičiau nei kiti iki šiol pristatyti mikroschemų rinkiniai.

„Huawei“ priduria, kad dirbtinio intelekto tobulinimui reikalingas visų suinteresuotų pusių įsitraukimas, tad kviečia programuotojus bei vartotojus teikti grįžtamąjį ryšį bei dalintis patirtimi. Bendrovė pateikia „Kirin 970“ kaip atvirą išmaniųjų telefonų dirbtinio intelekto platformą. Lusto įrenginiai yra atviri programuotojams ir entuziastams, kurie kviečiami išbandyti naujas ir inovatyvias spartaus procesoriaus panaudojimo galimybes.

Apie „Huawei“ vartotojų verslo grupę

2016 m. „Huawei“ siūlė savo gaminius ir paslaugas daugiau kaip 170 šalių, o jos pirkėjai sudarė trečdalį viso pasaulio gyventojų. 2016 m. bendrovė užėmė trečią vietą pasaulyje pagal parduodamų išmaniųjų telefonų skaičių. „Huawei“ turi 16 mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centrų, veikiančių JAV, Vokietijoje, Švedijoje, Rusijoje, Indijoje ir Kinijoje. Kompanijos vartotojų verslo grupė – vienas iš trijų „Huawei“ verslo padalinių, veikiančių išmaniųjų telefonų, mobiliųjų plačiajuosčio ryšio įrenginių, namų įrenginių srityse ir teikiančių debesijos paslaugas. Turėdama daugiau kaip 20 metų patirtį telekomunikacijų srityje, kurią leido įgyti globalus kompanijos tinklas, visame pasaulyje vykdoma veikla ir turimi verslo partneriai, „Huawei“ vartotojų verslo grupė pasiryžusi siūlyti naujausias technologijas savo klientams ir teikti technologinės pažangos džiaugsmą žmonėms visame pasaulyje.

Pranešimą paskelbė : Kotryna Dzikaraitė, UAB „INK agency“

Add a Comment