„Huawei“: JAV sprendimas paveiks daugiau nei tris milijardus žmonių visame pasaulyje

„Huawei“ kategoriškai prieštarauja bendrovę diskriminuojančiam JAV prekybos departamento sprendimui.

Dar 2019 m. gegužės 16 d. JAV vyriausybė nepagrįstai įtraukė „Huawei“ į „juodąjį sąrašą“. Nepaisant to, kad nuo to laiko daugybė pramonės ir technologinių elementų mums buvo neprieinami, mes ir toliau laikėmės visų JAV vyriausybės taisyklių ir reglamentų tuo pat metu įvykdydami visus sutartus įsipareigojimus klientams bei tiekėjams ir išsaugodami savo verslą.

Ir vis dėlto, negailestingai siekdama pakenkti mūsų bendrovei, JAV vyriausybė nusprendė visiškai ignoruoti daugeliui kompanijų ir pramonės atstovų kylantį susirūpinimą bei imtis tolimesnių veiksmų. Šis savavališkas sprendimas apriboti sandorius puslaidininkių įsigijimo atžvilgiu kelia grėsmę pramonei visame pasaulyje.

Naujai įvesta taisyklė paveiks šimtus milijardų dolerių vertės tinklų plėtrą, priežiūrą ir nuolatinės veiklos užtikrinimą daugiau nei 170 šalių. Tai taip pat paveiks daugiau nei tris milijardus žmonių visame pasaulyje, naudojančius „Huawei“ produktus ir paslaugas. Siekdama užpulti pirmaujančią kompaniją iš kitos šalies, JAV vyriausybė sąmoningai atsuko nugarą „Huawei“ klientų ir vartotojų interesams. Tai prieštarauja bet kokiems JAV vyriausybės tvirtinimams, kad tokį sprendimą motyvuoja noras užtikrinti tinklo saugumą.

Toks JAV vyriausybės sprendimas daro įtaką ne tik „Huawei“, jis padarys rimtą poveikį daugeliui pasaulio pramonės šakų. Ilgainiui tai sugriaus pasitikėjimą ir bendradarbiavimą pasaulinėje puslaidininkių pramonėje bei padidins konfliktus susijusiose pramonės šakose.

JAV naudojasi savo technologijų stiprumu, kad sutriuškintų už valstybės sienų įsikūrusias įmones. Tačiau tai tik sumažins tarptautinių kompanijų pasitikėjimą JAV technologijomis ir tiekimo grandine, o galiausiai – pakenks ir pačios JAV interesams.

Šiuo metu išsamiai nagrinėjame naujas taisykles, tačiau suprantame, kad jos padarys neišvengiamą įtaką mūsų verslui. Stengsimės ir darysime viską, kad rastume sprendimą. Tikimės, kad mūsų klientai bei tiekėjai ir toliau liks su mumis, taip padėdami sumažinti šio diskriminuojančio sprendimo poveikį.

Pranešimą paskelbė: Inga Petrauskaitė, UAB „INK agency“