„Huawei“ apie Švedijos 5G ryšio aukcioną: esame nustebę ir nusivylę

Komentuoja Ricky Chen, „Huawei“ vadovas Baltijos šalyse:

Esame nustebę ir nusivylę dėl šiandien paskelbtų Švedijos pašto ir telekomunikacijos tarybos licencijos sąlygų operatorių dalyvavimui 3,5 GHz ir 2,3 GHz ryšio juostų aukcionuose.

„Huawei“ yra privati tarptautinė bendrovė, o jos akcijos priklauso jos darbuotojams. Įtarimai, kad „Huawei“ kelia grėsmę saugumui nėra paremti jokiais faktais, todėl sprendimas neleisti bendrovei dalyvauti 5G ryšio diegime yra nepagrįstas, nesąžiningas ir mums nepriimtinas.

Per dvidešimt savo veiklos Švedijoje metų, o taip pat ir tris dešimtmečius daugiau nei 170 pasaulio šalių ir regionų, nefiksavome nei vieno saugumo incidento. Informacinių technologijų ir ryšių srityje esame svarbūs švedų partneriai, o ne grėsmė – niekada nekėlėme nė menkiausio pavojaus Švedijos kibernetiniam saugumui. Pašalinus „Huawei“ iš ryšio infrastruktūros 5G tinklai netaps saugesniais – veikiau bus trukdoma konkurencingai verslo aplinkai ir naujovėms.

Artimiausiu metu planuojame atidžiai išnagrinėti Švedijos pašto ir telekomunikacijos tarybos sprendimo poveikį mūsų verslui. Tuo pačiu tikimės, kad Švedijos vyriausybė dar kartą peržiūrės šį sprendimą, remdamiesi sąžiningos ir atviros rinkos dvasia, kurią visada ir palaikė. Esame pasirengę ir toliau ieškoti galimybių bendradarbiauti su atsakingomis institucijomis, teikti paslaugas savo klientams Švedijoje, bei prisidėti prie vietos bendruomenės gerovės.

Pranešimą paskelbė: Inga Petrauskaitė, UAB „INK agency“