„Huawei“ 5G įranga atitinka aukščiausius saugumo reikalavimus: pelnė NESAS sertifikatą

Telekomunikacijų bendrovės „Huawei“ pagrindinė 5G tinklo įranga sėkmingai įveikė mobiliojo ryšio operatorių interesams atstovaujančios GSM Asociacijos (GSMA) Tinklo įrangos saugumo užtikrinimo schemos (NESAS) patikrinimą ir buvo įvardinta kaip atitinkanti aukščiausius saugumo reikalavimus.

NESAS standartizuotas kibernetinio saugumo įvertinimo mechanizmas buvo sukurtas bendradarbiaujant su GSMA, septynias nacionalines ir regionines telekomunikacijų standartizacijos organizacijas vienijančiu konsorciumu 3GPP, didžiaisiais operatoriais, gamintojais, industrijos partneriais bei reguliavimo institucijomis. Tai – savanoriškas mechanizmas, pagal kurį tinklo įrangos tiekėjai savo produktų kūrimo ir palaikymo procesams taiko išsamų saugumo auditą, atsižvelgdami į šiuo metu galiojančius NESAS saugumo reikalavimus.

Pramonėje plačiai pripažįstamas GSMA NESAS užtikrina, kad sertifikuota įranga atitiktų schemos 5G tinklo saugumo ir patikimumo reikalavimus. Integruoto įvertinimo proceso metu išvengiama fragmentiškų vertinimų ir su jais susijusių didelių išlaidų, kartu pagerinant saugumo apsaugos lygių skaidrumą pramonėje, pasitelkus vizualius ir išmatuojamus rezultatus. NESAS apima 20 vertinimo kategorijų, apibrėžiančių saugumo reikalavimus ir 5G produkto kūrimo bei gaminio gyvavimo ciklo procesų vertinimo sistemą. Be to, tinklo įrangos saugumui įvertinti naudojami 3GPP apibrėžti saugumo bandymai.

„GSMA NESAS yra naujausias mobiliųjų ryšių tinklo saugumo vertinimo metodas, 5G eroje teikiantis standartizuotą ir veiksmingą kibernetinio saugumo vertinimą, kuris leidžia telekomunikacijų pramonėje užtikrinti sąžiningumą. Įvertinimas taip pat yra naudingas suinteresuotosioms šalims: operatoriams, įrangos pardavėjams, vyriausybės reguliavimo institucijoms ir programų paslaugų tiekėjams. „Huawei“ visada daug dėmesio skyrė technologijomis grindžiamam kibernetiniam saugumui, tad visiškai palaikome NESAS iniciatyvą ir skatiname prie jos prisijungti visus pramonės dalyvius“, – teigia Devin Duan, „Huawei“ 5G kibernetinio saugumo rinkodaros vadovas.

Devin Duan teigimu, kibernetinio saugumo užtikrinimas yra bendras „Huawei“, klientų, priežiūros institucijų ir kitų suinteresuotų šalių tikslas. Pasak jo, pasitikėjimas turi būti grindžiamas patikrinamais faktais, kurie savo ruožtu turėtų būti paremti bendrais standartais. Todėl „Huawei“ palaiko GSMA ir 3GPP bei jų rengiamą visuotinį standartizuotą saugumo vertinimą bei ragina kitus pramonės atstovus plačiai taikyti NESAS saugumo įvertinimo mechanizmą.

Prieš įveikdama GSMA NESAS patikrinimą, „Huawei“ taip pat išlaikė Kinijos IMT-2020 (5G) Skatinimo grupės 5G kibernetinio saugumo testą. Šios bandymo specifikacijos yra pagrįstos 3GPP tarptautiniais 5G saugumo užtikrinimo standartais. NESAS nepriklausomo audito suvestines galite rasti čia: https://www.gsma.com/security/nesas-participating-vendors/.

Pranešimą paskelbė: Inga Petrauskaitė, UAB „INK agency“