Elektroninių audioknygų populiarumas Lietuvoje išaugo tris kartus

ar neseniai Lietuvoje mažai kam žinomosaudioknygossparčiai populiarėja. Garsinių knygų platformaAudioteka.lt skaičiuoja, kad pastarąjį pusmetį vartotojų skaičius kasmėnesį išauga 10–15 procentų.
Audioteka.ltvadovo Aurimo Mikalausko teigimu, stereotipas, kad garsinės knygos yra skirtos tik regėjimo negalią turintiems žmonėms, po truputį atsitraukia. Visuomenė pradeda suprasti, kad šios knygos puikiausiai tinka aktyvų gyvenimą gyvenantiems žmonėms, kuriems dažnai pritrūksta laiko paimti knygą į rankas.
„Dalyvaudami „Vilniaus knygų mugėje“ pristatėme garsinėms knygoms klausyti skirtą programėlęAudioteka.lt. Stendo lankytojams padėjome atsisiųsti nemokamą programėlę ir jie galėjo ramiai įsitaisę hamake klausytis savo mėgiamų knygų, arba visai priešingai – išbandyti garsines knygas aktyviai sportuodami. Daugumai dalyvių tai buvo netikėtas atradimas ir, praėjus savaitei po „Knygų mugės“, matome, kad didelė dalis jų apsilankė mūsų elektroninių audioknygų knygyne ir jau įsigijo audioknygą“, – sako A. Mikalauskas. Pasak jo, realių Audioteka.lt vartotojų skaičius jau perkopė 40 tūkst. ir didėja kiekvieną dieną.
Knygų mugės metu didžiausio populiarumo susilaukė naujausia Audioteka.lt išleista garsinė knyga „Pasaulių karas“, kurios pristatyme dalyvavo knygos garsintojas Algis Ramanauskas, Andrius Užkalnis ir leidyklos vadovas Aurimas Mikalauskas. „Knygų mugės“ metu Audioteka.lt stende su klausytojais bendravo ir knygų autoriai bei garsintojai Erika Umbrasaitė ir Daiva Tamošiūnaitė, Rimantas Kmita,Ugnė Barauskaitė, Justinas Žilinskas, Danielius Goriunovas, Lina Ever, Raminta Stanaitytė-Česnulienė, AiridaGintautaitė.
Lietuvoje elektroninės audioknygos yra dar gana naujas tobulėjimo būdas, tad kai kam gali atrodyti, kad tokiu būdu gaunamą informaciją yra sudėtingiau įsidėmėti ir suvokti. Tačiau pasak A.Mikalausko, klausymo įgūdžiui išsiugdyti užtenka perklausyti 1-2 audioknygas: „Teksto skaitymas ir klausymas yra du skirtingi dalykai. Norint tinkamai suvokti tekstą jo klausantis, pirmiausia reikia prie to priprasti ir išsiugdyti įgūdį. Nors tekstą mes nesunkiai suvokiam, bet dar nesame įpratę knygos klausytis ir ją suvokti“, – teigia leidyklos vadovas.
Pasak jo, rekomenduotina pirmąją garsinę knygą rinktis lengvesnio turinio, tokią, kurios būtų negaila šiek tiek „pragirdėti“ arba reikia nusiteikti, kad ją reikės klausyti antrą kartą. Tačiau įgudus, girdimas tekstas įsisavinamas taip pat lengvai, kaip ir skaitomas. Beje, šis įgūdis gali būti labai naudingas žmonėms, kuriems darbinėje veikloje reikia nuolat bendrauti su žmonėmis.
„Audioknyga nėrapopierinės knygos pakaitalas. Tai būdas „skaityti“ tada, kai knygą paimti į rankasnėra galimybės– vairuojant, važiuojant dviračiu, stumdant vežimėlyje miegantį mažylį, gaminant vakarienę, sportuojant ir pan. O kai turite visas galimybes skaityti popierinį jos variantą, galbūt tą geriausia būtų ir padaryti. Na, o jeigu labai norisiknygos klausytis, geriau išeikite bent pasivaikščioti. Bus dar ir papildoma nauda sveikatai“, – sako A. Mikalauskas.
Jo teigimu, pradėti klausytis knygų yra paprasčiau, nei gali atrodyti. „Dauguma „Knygų mugės“ lankytojų, apsilankiusių mūsų stende, baiminosi, kad programėlės įdiegimas ir knygų parsisiuntimas užtrunka ilgai. Tačiau iš tiesų įsidiegti „Audioteka“ programėlę užtrunka vos 2 minutes, o jau turint programėlę savo išmaniajame įrenginyje garsinių knygų galima pradėti klausytis iš karto, dar prieš jas įsigyjant.
Audioknygų galima klausytis Android ar iPhone išmaniuoju telefonu įsidiegus audioknygų klausymui skirtą Audioteka programėlę, o taip visas įsigytas knygas galima atsisiųsti į kompiuterį, planšetę ar MP3 grotuvą.

Add a Comment