Efektyvesnių energijos šaltinių paieškose pasaulio energetikos ekspertai dairosi į Vilnių
|Tvarios energetikos platforma Intelligent Energy Lab pirmą kartą kviečia į trijų dienų hakatoną, skirtą skaitmeniniams ir inžineriniams ateities energetikos sprendimams. Rugsėjo 21–23 dienomis sostinėje vyksiančio hakatono nugalėtojams atiteks 200 000 eurų vertės prizas – žemės sklypas veiklai vykdyti Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke.
Vilniuje veikianti atvira platforma Intelligent Energy Lab, kurios veiklą koordinuoja AB Vilniaus šilumos tinklai, pristato trijų dienų hakatoną, skirtą tvarios energetikos inovacijoms vystyti. „Intelligent Energy Lab Hackathon“ pradės jau tradicine tapusią „Energy Tech Summit“ konferenciją, jo metu skaitmeninių kanalų pagalba virtualiai bus apjungti centralizuoto šildymo bei vėsinimo įmonių atstovai, startuoliai, mokslininkai, tyrėjai, inžinieriai, IT produktų kūrėjai ir kiti rinkos ekspertai. Tarptautinės komandos plėtos novatoriškų idėjų įgyvendinimo temas ir siūlys didelės vertės energetikos inžinerijos sprendimus ateičiai be anglies dioksido kurti.
Virtualiai susibūrę tvarios energetikos srities profesionalai objektyviai apžvelgs skubų poreikį imtis drastiškų veiksmų mažinant pasaulines rizikas ir ieškos alternatyvių energijos šaltinių panaudojimo būdų. Hakatono nugalėtojai bus apdovanoti 200 000 eurų vertės prizu: komandai bus suteikta galimybė įsikurti Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke (VCIIP), kurį jau dabar verslo plėtrai renkasi inovatyvios įmonės. Pasirašę ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus miestu, hakatono laimėtojai, įsteigę savo įmonę, galės įsikurti verslo plėtrai skirtame žemės sklype su pilnai išvystyta infrastruktūra. Tokiu būdu bus sudarytos sąlygos kurti teigiamus pokyčius visuomenėje, vystant žaliosios energetikos sritį.
Tarptautinės energetikos agentūros duomenimis, pereinamuoju laikotarpiu iki 2050 m. Lietuva švarios energijos srityje padarė įspūdingą šuolį. Šalies Vyriausybė aktyviai globoja atsinaujinančios energijos sektorių, kuris jau sudaro didelę eksporto dalį, ir ieško apčiuopiamų sprendimų aplinkos tvarumo skatinimui ateityje. Nenuostabu, kad Vilnius buvo pasirinktas susitikimo vieta dialogui apie alternatyvius atsinaujinančius energijos šaltinius, diegiamus Europoje ir visame pasaulyje, pradėti. Kokias netikėtas sritis turėtume panaudoti, norėdami atrasti naujų energijos šaltinių? Kaip juos pritaikyti savo ateities namuose?
Žaliosios energetikos stiprinimas sparčiame klimato kaitos kontekste darosi itin svarbus. 2021 m. rugpjūčio 9 d. Jungtinių Tautų Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos (IPCC) paskelbta palyginamoji ataskaita apie planetos būklę apžvelgė ne vien anglies dioksido statistiką. Įvertinus metano koncentraciją atmosferoje, paaiškėjo, kad šiandien ji didžiausia per pastaruosius 800 000 metų. Prognozuojama, kad pasauliniai energijos suvartojimo skaičiai per ateinančius 30 metų augs bene dvigubai. Tuo pačiu laikotarpiu nuolatinis temperatūros kilimas ir jo sąlygojami ekstremalūs orai pasireikš dideliais gaisrais, potvyniais ir vandens trūkumu. Mokslininkų teigimu, esminiu klimato krizės švelninimo elementu tampa inovacijos. Daugelis pasaulio šalių jau pradėjo ieškoti naujų energijos šaltinių, kad būtų galima tiekti pigesnę bei tvaresnę naftos ir dujų alternatyvą. Lietuvos indėlis prisidedant prie aktualių problemų sprendimo reikšmingas ne tik vietiniame, bet ir tarptautiniame kontekste.
Registruoti save ar savo komandą į išmaniosios energetikos hakatoną kviečiama iki rugsėjo 13 d., apsilankius https://iel.lt/hackathon/.
Apie VŠT
AB Vilniaus šilumos tinklai yra didžiausia Lietuvoje centralizuotos šilumos tiekėja. Bendrovė gamina šilumos ir elektros energiją, tiekia šilumą ir karštą vandenį daugiau kaip 220 tūkst. Vilniaus namų ūkių bei įmonių. Bendrovėje dirba 580 darbuotojų. VŠT rūpinasi patikimu ir kokybišku paslaugų tiekimu ekonomiškai pagrįstomis kainomis, taiko efektyvias klientų aptarnavimo praktikas, nuolat modernizuoja šilumos gamybos ir perdavimo sistemas, diegia inovatyvias technologijas, vykdo aplinkosaugos projektus. 99,4 proc. bendrovės akcijų priklauso Vilniaus miesto savivaldybei. Šiuo metu VŠT perdavimo tinklas siekia apie 750 km, didžiausias šilumos gamybos objektas – termofikacinė elektrinė, esanti pietvakarinėje Vilniaus miesto dalyje
Pranešimą paskelbė: Rita Giniūtė, AB „Vilniaus šilumos tinklai“