Baltijos fintech‘o motininė bendrovė debiutavo tarptautinėje akcijų biržoje

Baltijos šalyse įkurtą „Fitek“ įmonių grupę valdanti finansinių technologijų („fintech“) kompanija „UnifiedPost Group“ sėkmingai įgyvendino savo pirminį viešą akcijų platinimą. Šią savaitę Grupė debiutavo „Euronext Brussels“ vertybinių popierių biržoje – tai leis dar sparčiau plėtoti naujas paslaugas bei technologijas ir klientams Lietuvoje.

2020 m.rugsėjo 22 d. sutartimi, „UnifiedPost Groupakcijomis pradėta prekiauti „Euronext Brussels“ reguliuojamoje akcijų biržoje. „Fitek“ valdanti bendrovė iš viso išplatino 8 750 000 akcijų už 175 mln. eurų.

2019 m. kovą vienos iš pirmaujančių Europoje„fintech“ kompanijos „UnifiedPost Group“ dalimi tapo automatizuotas sąskaitų valdymo paslaugas teikianti įmonių grupė „Fitek“. Šiuo metu „Fitek“ įmonės veikia Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Slovakijoje, Čekijoje, Serbijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje.

Privatus UnifiedPost Groupakcijų išplatinimas ir pradinis investuotojų sąrašas grupei atvėrė daugiau galimybių, leidžiančių toliau vystyti šiuolaikiškus sprendimus ir teikti naujas finansinių technologijų paslaugas klientams visoje Europoje.  

„Tai yra svarbus įvykis ir kartu įdomus, naujas mūsų istorijos etapas. Nuostabu matyti Baltijos šalių įmonęišsivystant iki tokio lygio, kad gali būti tarp įmonių, kurių akcijomis viešai prekiaujama vienoje iš geriausių Europos akcijų biržoje. Tai liečia ir Lietuvos rinką, nes „Fitek“ sudaro apie trečdalį „UnifiedPost Group“ ir Lietuva joje užima reikšmingą vietą. Investicijos į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą leis dar stipriau konkuruoti ir būti inovatyviais savo klientų partneriais“, – sako efektyvius sąskaitų pateikimo sprendimus teikiančios įmonės „Fitek LT“ generalinis direktorius Audrius Kirklys.

UnifiedPost Groupvadovas Hansas Leybaertas pažymi, kad šis įvykis sustiprins grupės, kaip pagrindinės finansinių technologijų kompanijos, padėtį Europoje.

„Sukauptas kapitalas leis dar sparčiau plėtoti naujas paslaugas ir technologijas mūsų klientams, – sako H. Leybaertas.

„Fitek“ ir „Unifiedpost Group“ kartu yra pasirengusios pasinaudoti verslo, įskaitant mažų ir vidutinių įmonių (MVI), skaitmeninės transformacijos augimu, kurį spartina struktūrinės ir reguliavimo tendencijos elektroninių sąskaitų faktūrų išrašymo, tapatybės, prieigos valdymo bei mokėjimų srityse. Tokius pokyčius skatina palankios reguliavimo iniciatyvos, tokios kaip Antroji Mokėjimo paslaugų direktyva (PSD2) ir vis labiau priimamas privalomų e. sąskaitų faktūrų išrašymas nacionaliniu lygiu.

Nuo 2017 m. iki 2019 m. „Unifiedpost Groupbeveik tris kartus padidino savo pajamas iki 69 mln. Eur. Per 2019 m. bendrovė apdorojo daugiau kaip 350 milijonų dokumentų, pasiekdama beveik 400 tūkst. MVĮ ir daugiau nei 250 korporacijų.

 

Apie „Fitek Group“

„Fitek Group“ yra rinkos lyderė savo namų rinkose, plėtojanti elektroninių sąskaitų ir su jomis susijusių procesų sklaidą. Grupės produktai ir sprendimai apima e. sąskaitų faktūrų perdavimą tarptinkliniu ryšiu ir e. sąskaitų tvarkymą per bendrą Europos Sąjungos e. viešųjų pirkimų tinklą PEPPOL. „Fitek Group“ dirba 270 žmonių. 2018 m. grupės apyvarta sudarė 21,5 mln. Eur.

Apie „Unifiedpost Group

Unifiedpost Group“ siekia tapti pirmaujančia debesų pagrindu sukurta MVĮ verslo paslaugų platforma, pagrįsta dokumentais, tapatybe ir mokėjimais. „Unifiedpostvaldo ir plėtoja 100 proc. debesų pagrindu veikiančią administracinių ir finansinių paslaugų platformą. Pritaikius „vieno langelioprincipą, „Unifiedpost Group“ misija yra savo klientams pateikti supaprastintus ir išmaniai valdomus administracinius ir finansinius procesus. Per 2019 m. bendrovė apdorojo daugiau kaip 350 milijonų dokumentų.

 

Dėl papildomos informacijos kreiptis:

Audrius Kirklys, UAB „Fitek LT“ generalinis direktorius

El. p. audrius.kirklys@fitek.com

 

Pranešimą paskelbė: Goda Diečkutė, UAB Headline agency