7 klausimai, kurių negalima pamiršti prieš perkant naują telefoną
|Kiekvienais metais gamintojai pristato vis naujesnius ir pažangesnius išmaniuosius telefonus, tad kasmet darosi vis sunkiau atsispirti pagundai įsigyti naujutėlaitį telefoną. Taip pat nenaujo telefono dėsnis byloja, kad kuo ilgiau galvoji apie naujai paskelbto išmaniojo pirkimą, tuo prastesnis ima atrodyti tas, kurį turi dabar. Tačiau pradėjus naujo telefono paiešką, dažnas gali pasimesti jų gausoje. Todėl „Bitės Profai“ siūlo prieš tai atlikti namų darbus ir paruošė septynis klausimus, į kuriuos atsakius bus daug lengviau nuspręsti, kokio telefono tikrai norisi.
„Kai pasibeldžia nenumaldomas noras įsigyti naują telefoną, jam atsispirti labai sunku. Galų gale, kartais įsigyti naują išmanųjį įrenginį netgi pats metas, nes turint seną telefoną nepavyks naudotis visa eile naujovių – nuo programėlių iki išmanaus fotografavimo. Bet prieš įsigyjant naują telefoną būtina nepamesti sveiko proto ir išsamiai pasidomėti tiek planuojamo įsigyti telefono gamintoju, tiek atskiromis telefono savybėmis, nes, kaip rodo mūsų statistika, su šiuo pirkiniu praleisime maždaug du metus“, – sako Šiaulių „Akropolyje“ dirbantis „Bitės Profas“ Gintaras Gruodis ir, prieš leidžiantis į naujo telefono paieškas, pataria po ranka turėti atsakymus į septynis klausimus.
Telefono dydis: tilps į delną ar ne?
„Pastaruoju metu telefonai vis didėja, tačiau visų mūsų delnai ir pirštai yra skirtingi. Todėl labai svarbu įsivertinti, kokio dydžio išmanusis jūsų delne guli patogiausiai. Taip pat su šiuo klausimu kiek susiję ir jūsų įrenginio naudojimo įpročiai. Jei vienu metu mėgstate daryti kelis skirtingus dalykus, pavyzdžiui, žiūrėti vaizdo klipus ir tuo pačiu metu susirašinėti su draugais, verta dairytis į didesnius išmaniuosius, kurie geba vienu metu ekrane rodyti dvi skirtingas programėles“, – pataria G. Gruodis.
Ekranas: kodėl svarbus ne tik jo dydis
„Dairantis į ekranus svarbu ne tik jo dydis. Čia slepiasi ir keli kiti svarbūs rodikliai – jo rezoliucija ir pati technologija. Kalbant apie rezoliuciją taisyklė paprasta – kuo skaičiai didesni, tuo ekrane tilps daugiau informacijos, o pats vaizdas bus aiškesnis. Pati ekrano technologija turi didžiausią poveikį jame matomoms spalvoms ar šešėliams. Rekomenduočiau dairytis į telefonus su AMOLED ekrano technologija – taip matysite gana tiksliai atvaizduojamą vaizdą, o tuo pačiu ir tausosite savo akis“, – sako G. Gruodis.
Kamera: kiek jų man reikia?
„Tai sritis apie kurią pirkėjai galvoja dažniausiai ir klausia „ar gerai fotografuos?“. Pastaruosius kelis metus gamintojai varžosi, kuris telefone galės įtaisyti kuo įmantresnį sprendimą. Štai „Nokia“ visus nustebino su penkiomis kameromis flagmano „Nokia 9 PureView“ nugarėlėje, o „Samsung“ naujojoje „Galaxy S10“ serijoje įtaisė itin kokybišką vaizdo stabilizatorių. Todėl galvojant apie kamerą verta apsvarstyti kam jums jos reikia: ar norėsite beveik profesionalių nuotraukų, ar daug filmuosite, ar dažniau darysite portretus ir panašiai. Pagal tai bus lengviau priimti sprendimą, kokio lygio kameros telefone jums reikia. Kartais pastebime situaciją, kai klientas būtinai nori pačios geriausios kameros, tačiau kasdienėje veikloje jos praktiškai nenaudoja“, – atkreipia dėmesį G. Gruodis.
Telefono korpusas: gal stiklinio, o gal metalinio?
„Šiandien jų turime itin įvairių: plastikinių, skirtingų metalų ar stiklinių. Dažniausiai jie natūraliai pasiskirsto pagal telefonų kainų lygius: plastikinius dažniau rasime biudžetiniuose telefonuose, metalinius – vidutinės klasės, o stikliniais puošiasi jau patys brangiausi modeliai. Nepaisant to, tuo pačiu reikia atsižvelgti ir į jūsų telefono naudojimo įpročius. Jei yra didelė tikimybė, jog telefonas dažnai iškris iš rankų, verta pasirūpinti smūgiams atspariu įdėklu“, – pastebi „Bitės Profas“.
Baterija: svarbu ne tik talpa, bet ir įkrovimo galimybės
Kaip pastebi G. Gruodis, su baterija yra susiję net keli svarbūs klausimai: „Jei telefoną naudojate labai aktyviai ir dvejojate, ar jo baterijos pakaks visai dienai, rekomenduočiau atkreipti dėmesį, ar išmanusis palaiko greitojo įkrovimo funkciją. Pastaroji leis įrenginį įkrauti itin greitai, pavyzdžiui, kai kurių modelių iki 50 proc. baterijos galima įkrauti tik per 30 minučių. Dar vienas su baterija susijęs patobulinimas – belaidis įkrovimas. Užtenka padėti šią technologiją palaikantį telefoną ant specialios bevielio įkrovimo stotelės ir išmaniojo baterija pildosi be jokių papildomų laidų.“
Atmintis: čia nepadarykite klaidos
Dar vienas svarbus rodiklis – telefono atmintis: „Nėra nieko blogiau nei nusipirkti išmanųjį su mažu kiekiu vidinės atminties ir be galimybės ją išplėsti. Šiandien reikėtų dairytis į išmaniuosius su bent jau 32 GB vidinės atminties. Atsiminkite, kad telefono operacinė sistema neišvengiamai jos dalį sunaudos, o kur dar nuotraukos, programėlės ar vaizdo klipai?“
Saugumas: pakaks slaptažodžio ar reikia ir atspaudo skaitytuvo?
„Telefonas savyje šiandien talpina visą mūsų gyvenimą. Visi išmanieji šiandien padės užtikrinti bazinį saugumo lygį – slaptažodį, kurį reikia suvesti, norint pradėti naudotis išmaniuoju. Tačiau norintiems aukštesnio saugumo lygio, verta pasidairyti ir į telefonus su papildomomis saugumo priemonėmis. Pavyzdžiui, didžioji dalis flagmanų šiandien telefoną gali atrakinti nuskaitę jūsų veidą, dar kiti turi ekranuose įmontuotus piršto atspaudo skaitytuvus“, – sako G. Gruodis.
Turint atsakymus į visus šiuos klausimus, pakaks juos pateikti konsultantui ir pastarasis galės itin tiksliai pasiūlyti, koks išmanusis jums labiausiai tinka. Kaip teigia G. Gruodis, norint pasitarti, kuris telefonas tinka labiausiai, visuomet galima kreiptis į didžiuosiuose Lietuvos miestuose dirbančius „Bitės Profus“, kurie visuomet padės ar patars.
Pranešimą paskelbė: Vytautas Lukaševičius, Integrity PR