5 išmanūs kovos su stresu būdai, skirti vasaros atostogoms
|Egzistuoja nerašyta taisyklė, kad išėjus atostogų persijungimui nuo darbo reikia mažiausiai trijų dienų. Savaime suprantama, kad persiprogramavimą į atostogų režimą norisi paspartinti. Bet kaip tai padaryti, kai pirmosiomis poilsio dienomis vis braunasi mintys apie darbą ar ramybės niekaip neduoda praėjusios savaitės streso likučiai? Galbūt nustebsite, bet vienas efektyviausių šiuolaikinių kovos su stresu įrankių yra nuolat jums po ranka. Koks? Išmanusis telefonas. Nors, kaip primena „Bitės Profai“, telefonus bei kitus išmanius įrenginius atostogaujant geriau atidėti į šalį, jie tikrai gali pagelbėti mažinant stresą prasidėjus atostogoms.
„Šiandien labai paplitusios įvairios sąmoningumu grįstos psichologijos, jogos bei kitokios atsipalaidavimo ir kovos su organizmo patiriamu stresu metodikos. Visos jos padeda atsipalaiduoti, užsimiršti, pasikrauti teigiamų emocijų ar atsiriboti nuo kasdienių dirgiklių, o ypač – kai ateina išlauktos atostogos bei norisi kuo greičiau atitolti nuo darbų. Bet ką daryti, jei esate prie jūros, ežero ar tiesiog gamtoje? Tuomet pats laikas įsijungti išmanųjį telefoną, kuriam yra specialiai sukurtos įvairios kovos su stresu bei atsipalaidavimą skatinančios programėlės. Atrinkome tas, kurios padės atsipalaiduoti ir greičiau pasinerti į vasaros atostogas“, – sako „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas ir dalinasi penkiais išmaniais kovos su stresu būdais šią vasarą.
Pirmasis būdas: ieškantiems vadinamojo „mindfulness“
„Pastaraisiais metais sparčiai plinta dėmesingo įsisąmoninimo arba „mindfulness“ praktika, kuri leidžia žmonėms išsivaduoti iš rutinos ir įtempto gyvenimo keliamo streso. Tuo metu programėlė „Headspace“ („iOS“, „Android“) yra tarsi šios praktikos išraiška išmaniajame telefone: vadovaujantis programėlės pateikiamu planu, galima prisijaukinti meditacijų bei „mindfulness“ technikas skiriant tam vos po keletą minučių per dieną. Programėlė padės lengviau pasiekti ramybės būseną ar greičiau nuryti ir užmiršti stresinę situaciją. Taip pat labai tinka tiems, kuriuos paskutiniu metu kamuoja streso sukeliama nemiga“, – pataria „Bitės Profas.“
Antrasis būdas: norintiems ekspertų patarimų
Naudojantis išmaniuoju telefonu, pasak „Bitės Profo“, galima greitai ir patogiai sužinoti tai, ką mums susidūrus su įvairiomis stresinėmis situacijomis patartų, pavyzdžiui, psichologai: „Programėlė „Pacifica“ („iOS“, „Android“) pateikia sąrašą profesionalių psichologų sudarytų priemonių, kurias galima iš karto išbandyti. Šioje programėlėje patogu tai, kad kiekviena priemonė yra susieta su konkrečiomis situacijomis ar emocijomis, todėl galima iškart rinktis konkrečiai situacijai skirtą psichologo rekomenduojamą priemonę. Taip pat čia galima rasti ir garsines pačių psichologų įrašytas pamokas bei užduotis, kurios padės nusikratyti streso pančių.“
Trečiasis būdas: siekiantiems visuomet būti geros nuotaikos
K. Špiliausko teigimu, šiandien vis daugėja būdų išsklaidyti blogas emocijas ar stresą bei palaikyti gerą nuotaiką kiekvieną dieną.
„Programėlę „Happify“ („iOS“, „Android“) labai noriai išbando tie, kas nori išmokti patys valdyti savo nuotaiką ir išvengti negatyvo. Manote, kad patiems valdyti savo gerą nuotaiką skamba lyg neįmanomas dalykas? Dauguma „Happify“ išbandžiusių vartotojų teigia, kad jiems to išmokti pavyko vos per du mėnesius. Viena priežasčių yra tai, kad ši programėlė remiasi moksliniais įrodymais pagrįstas kognityvinės elgesio terapijos, pozityvios psichologijos ir „mindfulness“ technikas, kurias pateikia smagių, lengvai prieinamų pratimų, žaidimų ar užduočių forma. Pasinaudojus šia programėle gera nuotaika įmanoma net ir patiriant stresą!“
Ketvirtasis būdas: pradedantiesiems
„Tiems, kas daug girdėjo apie įvairias meditacijos formas, taip pat „mindfulness“ ir kt., bet dar nėra nieko bandę ir nežino, nuo ko pradėti – geriausiai tinka programėlė „Calm“ („iOS“, „Android“). Tai itin paprasta ir draugiška vartotojams programėlė, kuri lengvai tiks bandantiems medituoti ar atsipalaiduoti pirmą kartą. Kita vertus, „Calm“ tiks ir pažengusiems – čia siūlomos įvairios meditacijos formos nuo 3 iki 25 minučių, o pamedituoti pavyks net tiems, kas turi pačias įtempčiausias dienotvarkes. Taip pat patogu tai, kad programėlė aiškiai išskirstyta į keturias sritis: meditacija, kvėpavimas, miegas ir atsipalaidavimas. Todėl galima rinktis tai, kas labiausiai aktualu“, – teigia „Bitės Profas.“
Penktasis būdas: mėgstantiems žaidimus
Pasak K. Špiliausko, norintiems sužaidybinto kovos su stresu būdo sukurtas specialus žaidimas: „Šiandien sėkmingai kovoti su emocijomis ar patiriamu stresu galima tiesiog žaidžiant! Tai yra specialiai streso, nerimo bei nuovargio nusikratymui skirtas bei į asmeninį augimą orientuotas žaidimas „SuperBetter“ („iOS“, „Android“). Tai, kuo paperka būtent šis žaidimas, yra iš pirmo žvilgsnio neįprastos užduotys, kurias atliekant žmogus diena po dienos ima jaustis laimingesnis, pripranta mąstyti pozityviau ir nepasiduoti beveik kasdien jo tykančiam stresui.“
Galiausiai, kaip teigia K. Špiliauskas, susidūrus su neaiškumais naudojantis šiomis programėlėmis ar norint patarimų, visuomet galima kreiptis į didžiuosiuose Lietuvos miestuose dirbančius „Bitės Profus“, kurie visuomet padės ar patars.
Pranešimą paskelbė: Vytautas Lukaševičius, Integrity PR