10 vaizdingiausių maršrutų po Europą keliaujantiems mikroautobusu

Mikroautobusu ketinate pakeliauti po Europą? Pateiksime įspūdingiausių 10-ies maršrutų sąrašą: rinkitės labiausiai patikusią kryptį, išsinuomokite mikroautobusą ir keliaukite.

  1. Airija, Kerio žiedas (Ring of Kerry). Maršrutas driekiasi per vaizdingą pakrantę, kurioje rasite keltų fortų, nedidelių kaimelių ir gražiausių Airijos gamtos lobių. Maršrutas tęsiasi apie 180 km, tad jį nesunkiai įveiksite per dieną.
  2. Graikija, kelias į Meteorų vienuolyną. Kelias jungia Meteoros vienuolyną ir Joannina miestą. Važiuodami šiuo keliu, grožėsitės gamta ir aptiksite vietovių, menančių Senovės Graikiją. Šis ant uolų įsikūręs vienuolynas pasaulyje turi vos kelis analogus.
  3. Islandija, Aukso žiedas (Gold Circle). Vienas populiariausių maršrutų Islandijoje prasideda šalies sostinėje Reikjavike. Maršrutas įspūdingas tuo, kad jį įveiksite vos per vieną dieną, o įspūdžių pasisemsite visiems metams – apsilankysite nacionaliniame parke, užsuksite prie Didžiojo geizerio, Gulfoso krioklio bei Žydrosios lagūnos.
  4. Italija, Chianti regionas. Tai vienas garsiausių vyndarystės lopšių Europoje. Maršrutas žavi ant kalnelių plytinčiais vynuogynais, mažais miesteliais, viduramžius menančiomis pilimis. Šis kelias atveria visą Toskanos regiono grožį.
  5. Kroatija, Adrijos magistralė. Šis maršrutas tęsiasi daugiau nei 600 km – nuo pat Slovėnijos, per Kroatiją ir iki Juodkalnijos. Važiuodami keliu, grožėsitės nuostabiomis pakrantėmis, salelėmis, skardžiais. Mikroautobuso nuoma garantuoja, jog ir lauktuvių iš šios nuostabios šalies galėsite parsivežti daugiau.
  6. Makedonija, Prespos-Ochrido ežerai. Vingiuotas siaurutis keliukas jungia du Makedonijos ežerus. Tiesa, maršrutą labiau rekomenduojame įveikti ne mikroautobusu, bet pėsčiomis – vienu metu gėrėsitės abiejų ežerų vaizdais. Unikali pakrančių gamta įtraukta į UNESCO paveldo objektų sąrašus.
  7. Norvegija, Bergeno-Oslo kelias. Pasirinkę šį beveik 500 km ilgio maršrutą, ne tik apsilankysite dviejuose didžiausiuose Norvegijos miestuose, bet ir galėsite stabtelti pakeliui esančiame nacionaliniame parke (Handargervidda). Parkas įdomus tuo, kad jį daugiausiai dengia uolienos. Taip pat pasirinkę šį maršrutą lankysite fiordus, krioklius.
  8. Prancūzija, Žydroji pakratė. Tai vienas pagrindinių maršrutų, į kurį leidžiasi daugelis Prancūzijon užklydusių turistų. Maršrutas driekiasi palei Viduržemio jūros pakrantę, kurioje rasite ne tik puikių kurortų, bet ir vynuogynų plantacijas. Maršruto „uogos“ – žavieji Nica ir Monte Karlas.
  9. Šveicarija, Via Mala. Maršrutas driekiasi per Šveicarijos Alpes, jose esantį tarpeklį, San Bernardino kalnų perėją ir kt. Tai įspūdingas kelias mėgstantiems kalnų panoramas. Maršrutas galimas tik vasarą.
  10. Vokietija, Mozelio kelias. Apie 240 km ilgio maršrutą labiausiai papuošia pilys bei vynuogynai. Maršrutas driekiasi vakaronėje Vokietijos dalyje, o labiausiai jame žavi jaukios užeigos, vyndarių kaimukai ir Reino bei Mozelio upių panorama.